Проф. др Бранимир Нешић, руководилац оспособљавања кадрова у спорту Зоран Јерковић, председник Ватерполо савеза Србије Виктор Јеленић и генерални менаџер Спортске Академије Леон Лукман.

У четвртак 02. јула 2020. потписан је Уговор о техничко пословној сарадњи између Ватерполо савеза Србије и Спортске академије. Уговором су утврђени генерални стратешки циљеви за школовање стручњака за ватерполо:
1. Школовање и оспособљавање кадрова у ватерполу за постизање међународних врхунских спортских резултата.
2. Унапређење рада са млађим категоријама и стварања играча за сениорске тимове.
3. Заштита здравља, личности и права спортиста и тренера (Спортски омбудсман).
4. Афирмација моралних вредности у складу са Fair play-ом и Европском повељом.
5. Трајно супротстављање и борба против коришћења недозвољених стимулативних средстава.
6. Јачање информационог система и технологије ради боље комуникације и ефикаснијег деловања.
7. Увођење обавезног и перманентног образовања свих кадрова у ватерполу.

Испред Ватерполо савеза Србије и Спортске академије Уговор су потписали председник ВСС Виктор Јеленић и генерални менаџер СА Леон Лукман.